• КОВАЛЬЧУК Людмила Іванівна, гінеколог

ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я

- Якби наші жінки приходили на огляд хоча б раз на рік – багатьох хвороб вони б не знали, адже вчасно можна було б їх уникнути. Вдаючись до профілактичних заходів, грамотної і вчасної діагностики, професійного лікування не наслідків, а причин захворювання, можна уникнути страшних хвороб та дороговартісного лікування.

Недарма говорять, що жіноче здоров'я – найважливіше. Адже здорова жінка уособлює у собі здорове суспільство, відповідно і його процвітання та розвиток. Краще хворобу попередити, аніж потім її довго лікувати. Тому жінкам варто обирати лише якісне лікування у професійних лікарів! Рівнянки вже знають, що у медичному центрі «Ваше здоров’я» працюють одні з найкращих фахівців, які приймають не лише дорослих пацієнток, а й юних леді, усі обстеження проводяться ретельно та якісно.. А найголовніше - контакт з фахівцями у дуже делікатній області не принесе психологічний дискомфорт. Чимало уваги спеціалісти приділяють профілактиці та лікуванню запальних процесів, паталогій, збереженням та відновленням жіночого здоров'я різного віку, кожен з яких має свої особливості.

Тут жінці нададуть кваліфіковані рекомендації, як впоратися з проблемами в період порушення менструального циклу і як уникнути ризику розвитку раку шийки матки. У центрі, окрім традиційного гінекологічного огляду, пацієнтки можуть скористатися і послугами УЗД.

Окрім того, гострота питання щодо лікування та профілактики жіночих хвороб досить висока, адже у результаті часті жіночі хвороби та несвоєчасне їх лікування може призвести до раку шийки матки. У нашій країні щорічно реєструється близько шістнадцяти тисяч випадків онкопатології жіночих статевих органів. Цікаво, що 40% серед зареєстрованих – жінки репродуктивного віку. Однак, насторожує не лише високий показник захворюваності, а й збільшення випадків пізньо діагностованих візуальних форм раку, зокрема, раку шийки матки, а також захворювань у молодих пацієнток, Причини патології найрізноманітніші – ранні статеві стосунки, багато різних партнерів, куріння, висока генетична схильність, вірус папіломи людини тощо. Так, рак шийки матки знаходиться на другому місці серед злоякісних новоутворень жіночих репродуктивних органів і на четвертому в структурі онкологічної захворюваності жіночого населення, складаючи близько 60-80% всіх форм раку геніталій.

Наприклад, вірус папіломи людини (ВПЛ) належить до найбільш поширених вірусів – його носіями є переважна більшість населення Землі. Більше 90% людей, які живуть статевим життям «заражені» ним. Носійство вірусу може бути безсимптомним або спричиняти інфікування клітин епітелію та проявлятися різними типами доброякісних та передпухлинних новоутворень на слизових оболонках. Лише медичне втручання може виявити вірус в організмі людини, а жінка на початкових етапах може і не здогадуватися, що хворіє. Тому патології шийки матки зазвичай виявляються на пізніх стадіях, коли шанси на одужання невеликі. У той час, в арсеналі сучасної медицини є всі засоби, щоб не лише вчасно діагностувати патологію, але і повністю впоратися з хворобою.

- Якби наші жінки приходили на огляд, хоча б раз на рік – багатьох хвороб вони не знали, адже вчасно можна було б їх уникнути, - стверджує лікар-гінеколог медичного центру «Ваше здоров’я» Людмила Ковальчук. – Коли пацієнтка приходить на огляд до нашого кабінету, у нас є всі умови та засоби для повного і ретельного огляду її жіночого здоров’я. Спочатку ми проводимо цитологічний аналіз виділень із шийки матки та кольпоскопічне дослідження. Під спеціальним мікроскопом лікар може побачити патологічне вогнище, взяти прицільну біопсію. Лише після цього гінеколог вирішує подальший план лікування: чи достатньо пролікувати запальний процес, або ж коагулювати або висікти патологічну ділянку шийки матки.


Здавна жінку асоціюють із високим титулом матері та берегині людського роду. Тому в медицині жіночому здоров’ю виокремили цілу галузь знань – гінекологію. Адже здорова жінка уособлює у собі здорове суспільство, відповідно і його процвітання та розвиток.

Шановні жінки! Основною запорукою вашого здоров'я є не лише якісна діагностика та лікування захворювань, а і профілактика! Вдаючись до профілактичних заходів, грамотної і вчасної діагностики, професійного лікування не наслідків, а причин захворювання, можна уникнути страшних хвороб та дороговартісного лікування. Бережіть своє здоров’я!

11 переглядів0 коментарів